Tütünün Çelikhan Tütünü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tütünün Çelikhan Tütünü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sizlere göndermiş olduğumuz tütünler orijinal çelikhan tütünü olmakla birlikte, bu kaliteyi kullandığınızda anlıyacaksınız.

Eğer bir tiryaki iseniz zaten farkı anlayacaksınızdır ama daha yeni içiyor iseniz bu farkı anlamanız biraz zor olacaktır. Öncelikle tütünün özelliği rengidir. Adıyaman Çelikhan tütününün rengi siyah sarı karışımı koyu bir renktir. Renkte sarı ne kadar çok ise o kadar çok kükürt var demektir. Bu kükürt tadına hafifte olsa yansıyacaktır.

Daha önce bir tütün almadıysanız size tavsiyem gelen ürünün cuvalının altına veya paketinin altna bakmak olacaktır. Tütün çuvalının veya paketinin altında ne kadar çok toz var ise bu size düşük kalitede tütün gelmiş demektir. Yani tütün değil, toz içiyor olmanızdır. Böyle bir şeyle karşılaşmamak için mutlaka paketin altına bakmanızı öneriyoruz.

Tütün kullanan kişiye göre değişir. Ama daha yeni içmeye başlıyorsanız orta kıyım tütün sizin için önerilir. Çünkü orta kıyımda tütünün kalitesi daha iyi belli olur. Tiryakiler orta kıyımı sever ve kullanırlar. Peki neden orta kıyım? Öncelikle kalın kıyım tütünleri yakması zordur ve sert bi içim verir. Yeni başlayan veya ileri derecede bağımlı olmayanlar için önerilmez, kullanırlarsa da rahatsızlık duyabilirler.

İleri derece de içici iseniz kalın kıyım tütün önerilir. Size en iyi tadı bu tütün verecektir. Kalın kıyım tütünün kokusu bal gibi sert kokmaktadır. Adıyaman Çelikhan Tütününün kokusu sert olsa da her ne olursa olsun tadı kaliteli ve lezzetlidir.Verdiğiniz para boşa gitmeyektir.